Migrena, migrenowe bóle głowy-co to jest, co powoduje, objawy

migrenowe-bóle-głowyTa sprawa to tylko migrenowe bóle głowy. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem informacji na temat lękowych bólów głowy, odwiedź stronę Napięciowe bóle głowy.

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem informacji na temat bólu głowy u dzieci, odwiedź stronę Bóle głowy u dzieci.

Co to są migrenowe bóle głowy?

Migreny są osłabiającymi, pulsującymi bólami głowy, które trwają od 4 do 72 godzin. Migrena może być tak osłabiająca, że nie jesteś w stanie wykonywać swoich regularnych czynności. Ale pomimo tego, że migreny powodują, że czujesz się okropnie, nie powodują one długotrwałych uszkodzeń.

Migreny są stanem zdrowia, który można leczyć. Porozmawiaj z lekarzem o swoich migrenach.

Co może powodować migreny?

Profesjonaliści nie są pewni, co powoduje migreny.

Migreny występują w rodzinach, jednak nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie chorują na migreny, a inni nie.

Niektóre sprawy mogą prowadzić do powstania migreny. Wszystko to nazywa się aktywami. Twoje wyzwalacze mogą różnić się od niektórych innych. Niektóre wspólne przyczyny obejmują:

Stres.
Być może nie połykanie.
Złe nawyki snu.
Duża różnica w stosunku do twojej zwykłej rutyny.
Czerwone wino.
Glutaminian monosodowy (MSG).
Silne zapachy.
Czekolada.

Jakie są objawy migrenowego bólu głowy?

Najważniejszym objawem migreny jest pulsujący ból głowy po jednej stronie umysłu. Można też czuć się źle z powodu żołądka i wymiotów. Zadanie, dźwięk, światło lub nieprzyjemny zapach mogą powodować nasilenie się migreny. Ból może przejść w jedną stronę umysłu do innej, a może wierzysz w to po obu stronach dokładnie w tym samym momencie. Różne osoby mają różne objawy.

Niektóre osoby mają powietrze aż do momentu rozpoczęcia agonii. Zawsze, gdy masz powietrze, najpierw odwiedzasz plamy, faliste linie lub migające światła. Oba ramiona, ręce lub twarz mogą mrowić lub czuć się bezradne. Powietrze zaczyna się zazwyczaj około trzydziestu minut przed agonią. Ale większość ludzi nie ma aury.

Jak diagnozuje się migreny?

Lekarz może zazwyczaj stwierdzić, czy możesz mieć migrenę, pytając o objawy i badając cię. Najprawdopodobniej nie będziesz potrzebował badań laboratoryjnych, jednak lekarz może zamówić niektóre z nich, jeśli uważa, że objawy wynikają z innego zaburzenia.

Jak są leczone migreny?

Nie można leczyć migreny. Ale leki wraz z innymi metodami leczenia mogą pozwolić Ci poczuć się o wiele lepiej i ograniczyć częstotliwość występowania migreny.

Na początek lekarz może chcieć, abyś wypróbował lek przeciwbólowy, taki jak acetaminofen, ibuprofen, aspiryna lub naproksen. Marki obejmują Advil, Aleve, Aspirynę i Tylenol. Bądźcie bezpieczni razem z lekami. Przeczytaj i przestrzegaj instrukcji na etykiecie.

W przypadku, gdy te leki nie działają, lekarz może przepisać mocniejsze leki, aby zablokować migrenę. Lekarz może również przepisać leki zapobiegające migrenie.

W przeciwnym razie, pacjentka może nie być w stanie stosować niektórych leków w przypadku ciąży lub dodatkowych komplikacji zdrowotnych, takich jak na przykład problemy z sercem.

W przypadku, gdy pierwszy lek nie zadziała, zapytaj swojego lekarza, czy jesteś w stanie zażywać inne leki. Znalezienie tego, co najlepiej nadaje się dla Ciebie osobiście, może trochę potrwać.

Wielu ludzi stosuje również inne formy leczenia, na przykład akupunkturę. Pomogą one zmniejszyć ból, a także ilość migreny, które masz.

Jeśli naprawdę czujesz zbliżającą się migrenę:

Przerwij to, co robisz, a także weź swoje własne lekarstwa. Nie czekaj, aż migrena się pogorszy. Po prostu bierz lekarstwo dokładnie tak, jak powiedział ci lekarz.
Odpocznij w cichej, zaciemnionej okolicy. Zamknij umysł i postaraj się zwinąć, albo iść spać spokojnie. Nie oglądaj telewizji ani nie oglądaj. Połóż zimny okład lub modną szmatkę na delikatnym miejscu.

Bądź ostrożna po zastosowaniu leków na bezsenność. Częste ich przyjmowanie może również skłonić Cię do kolejnego pogorszenia stanu zdrowia po zaprzestaniu przyjmowania leków. Nazywa się to rajdowym kłopotem. Jeśli przyjmujesz leki drażniące 2 lub więcej dni w tygodniu, lub jeśli otrzymujesz je tylko 3 razy w miesiącu, porozmawiaj z lekarzem.

Uszkodzenie łąkotki