Przeszczep organów – transplantacja – co to jest, ja przygotować się

przeszczep-organówCo jest przeszczep organów?

Przeszczep narządu zastępuje upadający organ zdrowym penisem. Chirurg przeszczepowy może pobrać narząd od innej osoby i umieścić go na całym ciele. Można to osiągnąć, gdy Twoja męskość przestała działać lub przestała działać z powodu urazu lub choroby.

Być może nie wszystkie organy mogą być przeszczepione, a nie każdy stan pozwala na rozszyfrowanie każdego rodzaju męskości. Najczęściej przeszczepiane organy zawierają:

Nerka, z powodu cukrzycy, choroby wielonarządowej nerek, toczeń, wraz z innymi problemami.
Wątroba, z powodu marskości wątroby, która ma wiele przyczyn.
W centrum, z powodu choroby wieńcowej, kardiomiopatii, zapaści serca, wraz z innymi problemami sercowo-naczyniowymi.
Trzustka, z powodu cukrzycy.
Płuca z powodu mukowiscydozy, POChP wraz z innymi problemami.
Jelito cienkie z powodu zespołu krótkiego jelita wywołanego martwiczym zapaleniem jelit, chorobą Leśniowskiego-Crohna i innymi problemami. Przeszczep jelita grubego może być alternatywą w przypadku problemów z pełnym żywieniem pozajelitowym (TPN).

W jednym czasie można przeszczepić więcej niż jeden narząd. Na przykład, możliwy będzie przeszczep serca/płuca.

Być może nie każdy jest świetnym kandydatem do przeszczepu narządu. Ośrodek transplantacyjny przeprowadzi badania, aby dowiedzieć się, czy jesteś. Lekarz wyśle skierowanie do ośrodka transplantacyjnego. Sprawdzi on twój dokument, aby stwierdzić, czy jesteś fantastycznym kandydatem do przeszczepu narządów.

Po tym jak grupa transplantacyjna zobaczy Cię i przeprowadzi wszystkie badania, oceny i konsultacje, a także oceni, czy jesteś fantastycznym kandydatem, zostaniesz wpisany na listę oczekujących. Mogą to być dni, tygodnie, miesiące lub lata, zanim dojdzie do przeszczepu.

Jaka jest szansa na powodzenie przeszczepu organu?

Przeszczepy narządów są wykonywane w Polsce od lat 50-tych XX wieku. Proces ten zawsze postępuje, a przeszczepy są teraz bardziej skuteczne niż kiedykolwiek. Powodzenie przeszczepu narządów zależy od

Ten organ jest przeszczepiany.
Tylko tyle organów zostało przeszczepionych. Na przykład, możesz mieć przeszczep serca lub przeszczep serca i płuc.
Zaburzenie, które spowodowało, że twoja męskość zawiodła.

Jak można przygotować się do przeszczepu organu?

Po pierwsze, Twój koordynator ds. przeszczepów powie, jak często należy wykonywać badania tkanek i krwi. Testy tkankowe pasują do pasożyta. Badania krwi śledzą twój stan, gdy czekasz.

Będziesz musiał zadbać o swoje zdrowie. Przyjmuj leki zgodnie z zaleceniami, a także wykonuj rutynowe badania krwi. Stosuj się do zaleceń lekarza i ośrodka transplantacyjnego w zakresie ćwiczeń i odżywiania. Możesz również porozmawiać z psychologiem, psychologiem lub nawet doradcą w sprawie Twojego przeszczepu.

Na przeszczep możesz czekać tygodnie, tygodnie, miesiące, a nawet lata. Bądź cierpliwy i zapytaj swojego lekarza, co możesz zrobić, gdy czekasz.

W oparciu o środkową, jak i męską grupę, być może będziesz musiał przenieść się bliżej centrum transplantacyjnego, aby wykonać miesięczne analizy.

Czego spodziewać się po przeszczepie organu?

Po przeszczepie wielu mężczyzn i kobiet twierdzi, że czuje się o wiele lepiej, niż ma to miejsce. Wszystko, co możesz, a czego nie możesz zrobić, będzie zależało od rodzaju przeszczepu, innych problemów zdrowotnych, które masz, oraz sposobu, w jaki twoje ciało reaguje na nowy narząd.

Będziesz musiała wykonywać codzienne czynności przez resztę swojego życia, aby powstrzymać swój układ odpornościowy przed odrzuceniem nowego narządu.

Możesz mieć również rutynowe wizyty i badania krwi, aby zrozumieć jak dobrze funkcjonuje twoja męskość. Mogą one występować często i będą prowadzone z ośrodka transplantacyjnego. Przez resztę życia będzie Pani wykonywać badania krwi przynajmniej raz w miesiącu.

Niektórzy ludzie czują się dziś nieszczęśliwi po przeszczepie narządu. Jeśli uważasz, że możesz mieć depresję, zwróć się o pomoc. Im wcześniej depresja będzie leczona, tym szybciej poczujesz się lepiej.

Możesz chcieć dostosować styl życia, aby utrzymać swój nowy narząd w zdrowiu i pełnej mocy. Może to polegać na odżywianiu się zdrową żywnością, regularnym wysiłku fizycznym i odpowiedniej ilości snu. Twój lekarz może pomóc Ci zaplanować wszelkie pożądane zmiany. Ważne jest utrzymywanie kontaktu z koordynatorem przeszczepu wraz z głównym lekarzem regionalnym, przyjmowanie leków, wizyty u lekarza i dostosowywanie stylu życia.

Kto może być dawcą narządów?

Większość osób może być dawcą narządów.

Wiele osób decyduje się dziś na oddanie narządu po jego przejściu. Jednak dana osoba może oddać konkretne narządy, niezależnie od tego, czy jeszcze żyje. Osoby te są znane jako „żyjący dawcy”.

Spondylolisteza