Testosteron-dlaczego stosuje się, rodzaje, skutki uboczne

Jakie są najważniejsze informacje, których potrzebujesz, aby dowiedzieć się o swoich lekach?

Testosteron-dlaczego stosuje się

Upewnij się, że dowiesz się o każdym z przyjmowanych leków. Polega to na tym, dlaczego go zażywasz, jak go zażywać, czego możesz się spodziewać podczas jego przyjmowania oraz na wszelkiego rodzaju ostrzeżeniach dotyczących danego leku.

Informacje podane tutaj są podstawowe. Więc upewnij się, że przeczytasz szczegóły, które przyszły z twoim lekiem. Jeśli masz jakieś pytania lub problemy, porozmawiaj z farmakologiem lub lekarzem.

Dlaczego stosuje się testosteron?

U mężczyzn testosteron jest stosowany w leczeniu problemów, które mogą wystąpić, gdy organizm mężczyzny nie wytwarza odpowiedniej ilości testosteronu. Może być wykorzystywany do tego:

Zajmować się problemami z erekcją.
Zwiększyć libido.
Zwiększyć masę mięśniową.
Chronić przed utratą kości.

Testosteron nie musi być stosowany, chyba że badania rzeczywiście wykazały, że poziom testosteronu są obniżone.

Wellness Kanada właśnie zatwierdziła testosteron do stosowania u facetów. U kobiet, lekarze w niektórych przypadkach zalecają testosteron w leczeniu problemów seksualnych.

Jakie są niektóre przypadki stosowania testosteronu?

Oto kilka przykładów testosteronu. Dla każdego z nich na liście jest najpierw nazwa zwyczajowa, po której następuje dowolny rodzaj marki.

testosteron (Androderm, AndroGel, Delatestryl, Depo-Testosteron).

To nie jest pełna lista testosteronów.

Co z negatywnymi skutkami?

Wszystkie leki mogą wywołać efekty uboczne. Wiele osób nie ma działań niepożądanych. A także niewielkie działania niepożądane często znikają po pewnym czasie.

Ale czasami działania niepożądane mogą stanowić problem lub mogą być znaczące.

Jeśli masz problemy z działaniami niepożądanymi, porozmawiaj z lekarzem. Może on być w stanie zmniejszyć dawkę leku lub zmienić go na inny.

Nieustannie upewnij się, że uzyskasz konkretne informacje na temat przyjmowanego leku. Aby uzyskać pełną listę działań niepożądanych, należy zapoznać się z informacjami, które zawierał lek, który zażywasz. W razie wątpliwości należy zwrócić się do farmakologa lub lekarza.
Przestrogi dotyczące testosteronu.

Przestrogi dotyczące testosteronu obejmują następujące informacje:.

Dla facetów:.

Jeśli Twoja dawka testosteronu jest kosztowna, Twój biust może boleć lub się powiększyć. Możesz mieć również oznaki i objawy większej prostaty, takie jak problematyczne złuszczanie się.
Dowody z badań nie są jasne, czy biorąc testosteron obniża lub zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu lub zakrzepów krwi w żyłach.
Specjaliści nie wiedzą na pewno, czy biorąc testosteron wpływa na zagrożenie komórek raka prostaty.
Testosteron może zmniejszyć płodność podczas przyjmowania go.

Troszczy się o wszystkie leki.

Alergie: Wszystkie leki mogą wywołać reakcję. Czasami może to być nagły przypadek. Przed zastosowaniem nowego leku, poinformuj lekarza lub farmaceutę o wszystkich rodzajach wcześniejszej alergii.
Interakcje pomiędzy lekami: W niektórych przypadkach, jeden z leków może spowodować, że dodatkowy lek będzie dobrze funkcjonował. Możesz też uzyskać efekt uboczny, którego nie przewidziałeś. Leki mogą również wchodzić w interakcje z określonymi produktami spożywczymi lub napojami, takimi jak sok grejpfrutowy i alkohol. Niektóre interakcje mogą być niebezpieczne.
Urazy dla przyszłych dzieci, a także niemowląt: Jeśli jesteś w ciąży, próbujesz zajść w ciążę lub karmisz piersią, zapytaj swojego lekarza lub farmakologa, czy któryś z leków, które bierzesz, może zaszkodzić dziecku.
Różne inne problemy zdrowotne: Przed przyjęciem leku należy upewnić się, że lekarz lub farmaceuta rozumie wszystkie Twoje problemy zdrowotne. Różne inne choroby mogą mieć wpływ na przyjmowany przez Ciebie lek. Albo lek na jeden problem zdrowotny może mieć wpływ na dodatkową chorobę.

Zawsze należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych lekach. Dotyczy to zarówno leków wydawanych na receptę, jak i tych wydawanych bez recepty, a także naturalnych produktów wellness. Informacje te pomogą zapobiec poważnym problemom.

Zawsze upewnij się, że uzyskasz szczegółowe informacje na temat przyjmowanego leku. Aby uzyskać pełną listę ostrzeżeń, sprawdź informacje, które zawierał lek, którego używasz. Jeśli masz pytania, porozmawiaj z farmaceutą lub pracownikiem medycznym.

Inne materiały:

Tężec

Swędzenie